(044) 221-71-07, (044) 456-40-21

03680, м. Київ, вул. Нестерова, 3, оф. 408

usv.kiev@gmail.com

Головна » 2016 » Липень » 12 » Перший національний Форум автошкіл України
13:21
Перший національний Форум автошкіл України

21 травня 2016 року у м. Києві відбувся Перший національний Форум автошкіл України (надалі - Форум).

Тема ФОРУМУ - «Реформування системи підготовки водіїв в Україні відповідно до стандартів Європейського Союзу».

Проведення ФОРУМУ ініційовано Громадською спілкою “Всеукраїнське партнерство заради безпеки дорожнього руху”, Міністерством охорони здоров’я України та Державним підприємством «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Міністерства охорони здоров’я України. Форум пройшов в рамках щорічного Тижня безпеки дорожнього руху відповідно до Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020, проголошеного Генеральною асамблеєю ООН.

У Форумі прийняли участь автошколи з усіх областей України, що представляють навчальні заклади у сфері підготовки водіїв різних форм власності. Також у Форумі взяли участь органи державної влади, підприємства транспортної галузі та дорожнього господарства, міжнародні організації, громадські об’єднання, професійні асоціації, засоби масової інформації.

Виходячи із того, що в Україні на сьогодні нараховується близько 2 500 навчальних закладів у сфері навчання водіїв, які навчають щорічно більше 500 000 нових водіїв відповідних категорій, ми розуміємо, що якість навчання водіїв може стати реальним внеском у підвищення безпеки на дорогах України та Європейського союзу, що дозволить суттєво зменшити кількість загиблих та травмованих.

На ФОРУМІ було констатовано, що на сьогодні у сфері підготовки та перепідготовки водіїв в Україні склалася важка ситуація, а саме:

1) гостра потреба в дерегуляції діяльності навчальних закладів із підготовки водіїв з метою швидкого подолання корупції, яка має місце в сфері видачі посвідчення водія;

2) зупинена акредитація для багатьох автошкіл (понад 1000), що не дозволяє здійснювати господарську діяльність;

3) ліцензування діяльності автошкіл втратило свою реальну значущість, свідоцтво про присвоєння робітничої професії водія втратило силу і не є обов’язковим при прийнятті на роботу на посаду водія;

4) залучення громадськості та експертного середовища до процесу імплементації Директив 2006/126 та 2003/59 Європейського Парламенту та Ради;

5) відсутність об’єктивних критеріїв прийняття іспитів на посвідчення водія;

6) втілити систему підготовки викладачів, інструкторів та екзаменаторів, а також створити спеціальні центри з підготовки таких кадрів відповідно до згаданих Директив.

За результатами ФОРУМУ сформована робоча група з учасників, завданням якої є підготовка спільної заяви-звернення до Прем’єр-міністра України і депутатів Верховної Ради України щодо прийнятих рішень та їх реалізації.

Виходячи із цього, учасники ФОРУМУ вважають за доцільне звернутись до Прем’єр-міністра, членів Уряду, депутатів Верховної Ради з пропозицією:

1. Прискорити роботу по імплементації вищезазначених Директив в українське законодавство шляхом:

   1) Прийняття нового Закону України «Про дорожній рух та його безпеку»

   2) Внесення змін у Законів України «Про освіту», «Професійно – технічну освіту»

   3) Прийняття нової Постанови КМУ «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»

   4) Прийняття нової Постанови КМУ «Про затвердження Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів».

При розробленні змін до українського законодавства врахувати усі додатки вищезазначених директив, зокрема розробити та ввести систему «підтвердження професійної компетенції» для водіїв професіоналів, ввести стандарти для осіб – екзаменаторів, вимоги до навчальних закладів тощо.

Провести кардинальну дерегуляцію у сфері підготовки водіїв категорії А/В.

2. Залучити представників Форуму до розробки вищезазначених нормативно правових документів.

3. Під час розробки та втілення нормативно правових актів в сфері підготовки, перепідготовки водіїв і підтвердження професійної компетенції провести широке обговорення зазначених документів.

4. Розробити методику прийому іспитів на отримання посвідчення водія відповідно до стандартів ЄС, яка дозволить викорінити корупцію;

5. Втілити систему підготовки викладачів, інструкторів та екзаменаторів, а також створити спеціальні центри з підготовки таких кадрів відповідно до Директив та стандартів ЄС.

Переглядів: 429 | Додав: USV | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0

ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ

Ви можете придбати єлектронні версії книг.

ПДР-ОНЛАЙН

Офіційний текст «Правил дорож- нього руху України» з Додатками. Таблиці штрафів та відстаней між обласними центрами.

НОРМАТИВНІ АКТИ

Для всіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішохідів, школярів, а також автошкіл

АВТОШКОЛИ

Ми представляємо автошколи та надаємо їм інформаційну підтримку.

НОВИНИ

Президент підписав Закон щодо реформування сфери паркування транспортних засобів...